Turcja dzień trzeci

Dzisiejszy dzień był bardzo pracowity. Już o 8.15 wszyscy uczestnicy projektu zebrali się w auli w Torbali, aby zrealizować kolejne zadania wynikające z harmonogramu realizacji Projektu. Wg wylosowanej kolejności kraje omawiały wyniki ankiety pt. „Religia w życiu nastolatków” do których dane zebrane zostały w czerwcu 2014r. Po każdej prezentacji prelegenci odpowiadali na wiele pytań zadanych przez słuchaczy. Wspólnie dokonaliśmy ewaluację i wyciągnęliśmy wnioski do dalszej naszej pracy.
Następnie przywitaliśmy gości- dwa tureckie małżeństwa reprezentujące najstarsze pokolenie. Podczas spotkania z nimi młodzież wraz z opiekunami miała możliwość znacznie poszerzyć swoją wiedzę w zakresie porozumiewania się między pokoleniami „wczoraj i dziś”. Młodzi ludzie zadali gościom szereg trudnych pytań związanych z religiami panującymi w Turcji, posługiwaniem się technologią IT w ich życiu codziennym, najważniejszymi wartościami  i sensem życia. Poruszane były i inne tematy: życie codzienne, podróże, miejsce Turcji w świecie, konflikty na tle religijnym, rola kobiety i mężczyzny w rodzinie.
Druga część dnia była nagrodą za ciężką pracę- wszyscy udaliśmy się do Izmiru, jednego z największych tureckich miast,  gdzie zaokrętowano nas na krążownik  rakietowy oraz okręt podwodny.  Po zwiedzeniu Navy Museum udaliśmy się pod Clock Tower- symbol miasta Izmir- a następnie skierowaliśmy się na historyczny „Ottoman Bazaar” zwany Kizlaragasi. Bazar ten jest  tradycyjnym miejscem handlu i spotkań- jest wielką  atrakcją turystyczną.

Izmir opuszczaliśmy z wielkim żalem  ale ze świadomością, że trzeba zebrać siły na jutrzejszy,  ostatni już dzień pracy na projektem na tureckiej ziemi.

« 1 z 3 »

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *