Turcja dzień pierwszy

Pierwszy roboczy dzień wizyty w Turcji to zaplanowana na godzinę 9.00 uroczystość przywitania krajów-stron projektu przez gospodarzy. Po oficjalnych krótkich przemowach byliśmy świadkami pięknego widowiska przygotowanego nie tylko przez turecką młodzież ale również społeczność lokalną. Zaproszeni zostaliśmy do tradycyjnego tureckiego namiotu, w którym rozstawione były stoły o wysokości max 15cm. Można sobie wyobrazić, że siedzieliśmy „po turecku” jak na „tureckim kazaniu”- nie sposób bowiem zrozumieć mowy gospodarzy ba, nawet wyłowić chociaż jedno słowo „zaczepne”.
Po występach zwiedziliśmy szkołę, podzieliliśmy się wrażeniami z jej dyrektorem w jego tureckim gabinecie. Potem degustowaliśmy tradycyjne tureckie potrawy popijając je prawdziwą turecką herbatą. Istotnym elementem spotkania było zasadzenie przez każdą grupę „swojej” sosny, które pozostaną jako trwały ślad po zrealizowanym projekcie jeszcze wiele pokoleń.
Drugą część dnia spędziliśmy pracując nad zadaniami wynikającymi z projektu. Porównywaliśmy i omawialiśmy wyniki ankiet dotyczących religii i komunikacji między pokoleniami. Dokonywaliśmy ewaluacji i podsumowaliśmy pracę każdej grupy w swoim kraju od czerwca 2014r. do chwili obecnej. Zostaliśmy zapoznani z programem na kolejne dni oraz ustaliliśmy produkty końcowe a także daty kolejnych mobilności. Zostały wyznaczone i rozdzielone zadania do przygotowania w swoich krajach.
Po skończonej pracy uczniowie udali się do rodzin, które przygotowały dla nich wiele atrakcji (zwiedzanie muzeum, Izmiru, Torbali, pobyt w parkach rozrywki, kawiarniach, centrach handlowych i marketach).

Z niecierpliwością czekaliśmy na kolejny dzień a zapowiadał się on cudownie.

« 1 z 3 »

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *