Polska dzień drugi

Drugi dzień pobytu w Polsce (wtorek, 3.06.2014 r.) rozpoczął się zajęciami w budynku szkoły. O godzinie 9.00 rozpoczęła się na sali gimnastycznej

Zespołu Szkół w Gorzycach uroczysta akademia z udziałem wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły oraz zaproszonych gości.

Przybliżono historię każdego kraju uczestniczącego w projekcie, a gościnnie wystąpiła Kapela Ludowa oraz Zespół Taneczny prowadzony przez Panią Barbarę Deville z Gorzyckiego Domu Kultury. Były śpiewane piosenki w wykonaniu między innymi gimnazjalistów z Gorzyc oraz pokazy tańców. Następnie goście zwiedzili szkołę, obejrzeli prezentację dotyczącą historii naszej szkoły oraz Gorzyc i po krótkiej przerwie kawowej rozpoczęła się praca nad projektem, którego tematem jest: Komunikacja Między Pokoleniami.

Ciekawostką jest to, iż w analizowaniu ankiet, prezentacji i filmów brali udział zarówno nauczyciele jak i wszyscy uczniowie zaangażowani w realizację projektu. Każdy uczeń musiał wypowiedzieć swoje zdanie na dany temat , i musiał to zrobić w języku angielskim. Po kilku godzinach mozolnej pracy, na sali gimnastycznej odbył się pokaz „Poloneza” w wykonaniu Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wywołał on ogromne zainteresowanie oraz podziw wszystkich obecnych. Oprócz naszych uczniów i nauczycieli aplauz na stojąco zgotowali Czesi, Słowacy oraz Turcy. Następnie wszyscy uczniowie odtańczyli „Poloneza”.

Po tych atrakcjach uczestników wymiany młodzieży czekała jeszcze praca nad projektem, która zakończyła się o godzinie 18.00. Nauczyciele Czescy, Słowaccy i Tureccy udali się do Hotelu Grodzkiego w Sandomierzu, natomiast uczniowie zostali odebrani przez rodziny, u których przebywali.

Tak zakończyła się część oficjalna drugiego dnia pobytu delegacji Czeskiej, Słowackiej i Tureckiej w Polsce.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *