Dzień pierwszy

Wiedza i umiejętności zdobywane w konkretnych przedsięwzięciach to znakomita inwestycja na przyszłość. Uczniowie Zespołu Szkół w Gorzycach nie mają wątpliwości, że doświadczenie i praktyka to podstawa w drodze do przyszłej kariery zawodowej, dlatego chętnie biorą udział w zagranicznych wyjazdach organizowanych w naszej szkole.

13-osobowa grupa uczniów i nauczycieli naszej szkoły wylądowała dnia 27 maja 2015 roku  godz. 11.30 w Brukseli. Po dotarciu do Hotelu udaliśmy się na Stare Miasto / Grand Place  gdzie podziwialiśmy Gotycki  Ratusz,  Katedrę św. Michała i św. Guduli, Muzeum Miejskie zwane Domem Króla, a następnie udaliśmy się do Muzeum Czekolady gdzie mieliśmy możliwość skosztowania słynnych belgijskich słodkości i uczestniczyliśmy w warsztatach  na których poznaliśmy receptury przekazywane z pokolenia na pokolenie własnoręcznie wykonując przepyszne czekoladki.

Następnie dotarliśmy do Manneken Pis-  figurki znanej na całym świecie i odwiedzanej  przez miliony turystów. W drodze powrotnej do hotelu podziwialiśmy nowoczesne budowle i zabytki Brukseli. Odwiedziliśmy Ogród Botaniczny z przepięknymi okazami roślin i krzewów. Zmęczeni ale pełni wrażeń wróciliśmy  do hotelu gdzie wspólnie przygotowywaliśmy się do spotkania z panią europoseł Elżbietą Łukacijewską.

« 1 z 2 »

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *